Marka Cintropur od lat słynie z produkcji doskonałych oraz sprawdzonych urządzeń filtrujących, a także niezwykle trwałych wkładów do nich. By zachować filtry Cintropur w dobrym stanie, trzeba odpowiednio obsługiwać wszystkie ich elementy.

Przed usunięciem nadmiernego ciśnienia warto zamknąć przednie i tylne zawory, a dopiero następnie zwolnić ciśnienie. Nici soczewki muszą być czyste i naoliwione tak, aby ich montaż i demontaż był łatwiejszy. Obszar pomiędzy zapalniczką a głowicą powinien być odpowiednio uszczelniony, a wszystkie rowki i powierzchnie muszą pozostawać czyste i wolne od wszystkich nierówności.

Jak często czyścić filtry Cintropur?

Wymiana lub czyszczenie wkładu filtracyjnego wody do picia powinna następować co najmniej trzy razy w roku oraz przy każdym maksymalnym dwukrotnym spadku ciśnienia. Niektóre wkłady Cintropur są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku. Nie powinny być czyszczone. Proces ten może zmienić strukturę ich włókna, co prowadzi do degradacji pojemności filtracyjnej wkładu. Osłabiony wkład łatwo się rozdziera i dlatego jest przeznaczony tylko do utylizacji. Nylonowe wkłady są używane do czyszczenia i ponownego wykorzystania. Wymiana wkładu z węglem aktywnym powinna odbywać się przynajmniej co trzy miesiące, czyli mniej więcej co dziewięćdziesiąt metrów sześciennych przepływu.

Dowiedz się więcej na https://www.filtry-do-wody.info/producent/cintropur/

O budowie filtrów Cintropur

Wirówka odśrodkowa jest również odpowiednia do instalacji. Jej system znajduje się na cylindrycznym wsporniku i jest wyposażony w cztery nacięcia. Umożliwia to prawidłowe umieszczenie wirówki, co jest bardzo ważne przy każdej ponownej instalacji. Przed włożeniem cylindrycznej kapsli do podpory należy odłączyć wkład filtra od wewnętrznego wzmocnienia poprzecznego. Śruby i nakrętki odśrodkowe należy obchodzić za pomocą narzędzi ręcznych, ponieważ narzędzia o małej precyzji mogą być bardzo nieskuteczne i szybko doprowadzą do trwałego uszkodzenia tych części.