Twarda woda charakteryzuje się bardzo wysokim stężeniem soli rozmaitych metali. Dotyczy to przede wszystkim wapnia i magnezu, na przykład w postaci siarczanów, chlorków czy węglowodorów. Można się ich pozbyć stosując odpowiedni zmiękczacz wody. Naturalnie miękka woda występuje również w przyrodzie, na przykład w postaci deszczówki. Kiedy pada z chmur, jej twardość jest niemal zerowa. Jednak w momencie zetknięcia z ziemią, w wodzie zachodzi proces wzbogacania jej rozmaitymi składnikami. Dotyczy to zarówno pożytecznych minerałów, jak i zanieczyszczeń.

O twardości wody

Twardość wody może być wyższa lub niższa. Zależy przede wszystkim od długości odcinka, jaką pokonuje woda. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaju gruntu, przez który przepływa. Może ona bowiem pokonywać drogę na powierzchni, bądź też w szczelinach skał. Dla wody spożywczej, dopuszczalna polska norma ustalona została bardzo szeroko. Oznacza to, że niemal każda woda spełniać będzie jej wymagania. Niestety, nie zawsze jest ona bezpieczna i użyteczna. Jej picie nie szkodzi zdrowiu, jednak korzystanie z niej w domu niesie za sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Jedynie zmiękczacze wody mogą skutecznie uchronić przed nimi domowników.

Więcej o problemie twardej wody znajdziesz na http://www.zmiekczacze.com/

Korzyści z użytkowania miękkiej wody

Zmiękczanie wody jest procesem, który pozwala na pozbycie się z cieczy wszystkich elementów przyczyniających się do jej twardości. Istnieje wiele metod uzdatniania wody, które dopasować można do indywidualnych potrzeb oraz finansowych możliwości. Można jednak w ten sposób uzyskać czystą, miękką wodę, która znajdzie o wiele szersze zastosowanie. Z powodzeniem nadaje się ona do prania i czyszczenia, a użytkowanie jej nie niszczy w najmniejszym stopniu armatury oraz sprzętu AGD. Miękka woda może być stosowana do kąpieli, ponieważ jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiej skóry. Nadaje się również do picia oraz spożywania w innej formie.